Triedna učiteľka: Mgr. Silvia Pečíková

Beseda so spisovateľom Igorom Válkom

Dňa 20. 12. 2016 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili poučnej besedy so spisovateľom Igorom Válkom, ktorú organizovala Obecná knižnica v Tepličke nad Váhom. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí z tvorby spisovateľa, pochutili si na sladkých mandarínkach a vypočuli si ukážky z jeho diel.

A. Ponechalová, A. Harzeková

Duchovná obnova

Deň zdravej výživy

Dňa 18.10.2016 si žiaci 4.A triedy pripravili Deň zdravej výživy. S triednou učiteľkou si porozprávali o význame zdravého stravovania pre ľudský organizmus, prečítali  si o významných plodinách, ktoré sa pestujú u nás, ale aj v zahraničí. Zahrali sa pexeso, vymaľovali pekné obrázky. Časť dňa bol zameraný na význam a používanie liečivých rastlín. Najväčšiu radosť mali deti z výroby ovocného šalátu a pečenia jablkového koláča, na ktorom si veľmi pochutili.

A.Ponechalová

Žilinské dni zdravia

V dňoch 22. a 23. septembra sa v Žiline konali Žilinské dni zdravia. V piatok sa ich zúčastnili aj naši tretiaci a štvrtáci. Boli zamerané na využitie alternatívnej energie v bežnom živote. Žiaci si mohli pozrieť modely  elektrobicyklov a áut, ktoré šetria naše životné prostredie. V  sade SNP sme sa zastavili pri pomníku, ktorý je pripomienkou oslobodenia Žiliny od nemeckých vojsk na konci 2. svetovej vojny.

Maťková, Ponechalová, Harzeková

Dopravné ihrisko

24.5.2016 navštívili žiaci 2.A, 3.A, 3.B dopravné ihrisko v Žiline. Privítali ich príslušníci mestskej polície v Žiline, ktorí im porozprávali o pravidlách cestnej premávky, ukázali im najčastejšie používané dopravné značky a vysvetlili im spôsob využitia dopravného ihriska. Deti dostali bicykle a kolobežky a s chuťou sa pustili zdolávať trať dopravného ihriska.

M. Maťková

Školský výlet

Dňa 1.6.2016 sa žiaci 2.A,3.A,3.B a 5.A zúčastnili školského výletu do Bojníc. Veľký záujem deti prejavili o zvieratá, ich spôsob života. Pozreli si vystúpenie slonov s cvičiteľom. V areáli ZOO sa pohrali na ihrisku, povozili na autíčkach a loďkách. Popoludní sme sa vybrali za tajomstvami bojnického zámku. Žiaci  dostali kufríky s indíciami k vyriešeniu záhad. Spolu s kastelánkou objasnili tajomstvá života obyvateľov zámku. Výletom zároveň oslávili MDD.

M. Maťková

Beseda s poľovníkom

V stredu 25. mája k nám zavítala milá návšteva – poľovník Paľko Verčík. Porozprával nám, ako prebieha deň poľovníka, čo je náplňou jeho práce, čím sa živia rôzne živočíchy, ako sa máme správať v prírode, aby sme nevyrušovali zvieratá.  Nakoniec nám ukázal obrázky prírody a rôznych zvierat z okolia našej obce. Beseda nám veľmi páčila, tešíme sa aj na ďalšie stretnutie. Ďakujeme.

Žiaci 3. B a 3. A

Úcta patrónke školy

Dňa 1.4. navštívili Kostol svätého Martina v Tepličke nad Váhom všetci žiaci 1.stupňa. Úctili si pamiatku  patrónky školy -  Žofiu Bosniakovú. V Loretánskej kaplnke im o jej živote, obetavosti a zbožnosti porozprávala p. Kozánková. Žiakov rozprávanie veľmi zaujímalo, čo preukazovali svojimi otázkami. Nakoniec sa pomodlili a položili kvety k telesným ostatkom Žofie Bosniakovej.

AP

Návšteva filmového predstavenia

Dňa 17.3.2016 boli žiaci 3.A a 5.A spolu so svojimi triednymi učiteľkami na premiére rozprávky KUNFU PANDA 3.
Dej príbehu deťom priblížil povahové vlastnosti ako sú priateľstvo, obetavosť , odvaha, zmysel pre spoluprácu a čestnosť. Rozprávka bola veľmi pekná a všetci žiaci sa tešili z príjemne prežitého popoludnia.

Žilinské dni zdravia

18.9. cestovali do Žiliny žiaci 3.A,B a 4.A. Zúčastnili sa podujatia Žilinské dni zdravia. Na akcii sa naučili, ako podávať prvú pomoc, vypili si chutný bylinkový čaj, popozerali knihy o zdraví, vypočuli si krátku prednášku o škodlivosti fajčenia a najviac ich zaujal veľký model srdca, pri ktorom si prečítali o jeho dôležitosti a o krvnom obehu.
Akcia sa nám všetkým veľmi páčila a dúfame, že aj v budúcnosti ju navštívime.

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie