Triedna učiteľka: Mgr. Martina Poljaková

Duchovná obnova

Marec - mesiac knihy

Žiaci 1.A navštívili Krajskú knižnicu v Žiline. Pani knihovníčka nás privítala a porozprávala nám o živote a diele Pavla Dobšinského, najväčšieho zberateľa ľudových rozprávok, porekadiel, prísloví, múdrostí, piesní, povier, obyčajov, hádaniek a hier. Vypočuli sme si viaceré ukážky slovenských ľudových rozprávok, niektoré aj v pôvodnom jazyku a žiaci hádali názov rozprávky, za čo si vyslúžili  obrovskú pochvalu.

Martina Lalinská

Prváci a druháci písali Ježiškovi

Viete, ako vie Ježiško, komu má aký darček priniesť? Jednoducho, deti mu napíšu list so svojim prianím. Milý Ježiško! Takto začínal list našich žiakov, ktorý napísali so svojimi pani učiteľkami. Každé z detí nakreslilo a druháci aj napísali, čo by si pod stromčekom tak véééľmi želali. Veď Vianoce sú ten správny čas na plnenie prianí.
A potom sa druháci vybrali na poštu. Tety poštárky nás srdečne privítali a dokonca sme dostali na pamiatku aj pohľadnicu Vianočnej pošty.

Martina Lalinská, triedna učiteľka 1.A
Katarína Adamčíková, triedna učiteľka 2.A