Triedna učiteľka: Mgr. Mária Galková

Filmové predstavenie

V utorok 20. 12. 2016 sme navštívili filmové predstavenie Vaiana. Legenda o oceáne a dobrodružstvá hlavnej hrdinky  sa deťom veľmi páčili. Mali možnosť vidieť, že kde je pevná vôľa, tam sa aj sny môžu stať skutočnosťou.

A. Harzeková

Beseda so spisovateľom Igorom Válkom

Dňa 20. 12. 2016 sa žiaci 4.A a 4.B triedy zúčastnili poučnej besedy so spisovateľom Igorom Válkom, ktorú organizovala Obecná knižnica v Tepličke nad Váhom. Žiaci sa dozvedeli veľa zaujímavostí z tvorby spisovateľa, pochutili si na sladkých mandarínkach a vypočuli si ukážky z jeho diel.

A. Ponechalová, A. Harzeková

Duchovná obnova

Deň výživy

V stredu 19. 10. 2016 sme si pripomenuli „Deň zdravej výživy“(v tomto roku padol na nedeľu 16. 10. 2016). Deti si priniesli do školy rôzne ovocie a zeleninu. S nadšením pripravili ovocné a zeleninové taniere, jedno hubky s vajíčkovou nátierkou a syrovo hroznové jedno hubky. Pripravené pochúťky im veľmi chutili.

Lucka Gulášová, Andrea Harzeková

Žilinské dni zdravia

V dňoch 22. a 23. septembra sa v Žiline konali Žilinské dni zdravia. V piatok sa ich zúčastnili aj naši tretiaci a štvrtáci. Boli zamerané na využitie alternatívnej energie v bežnom živote. Žiaci si mohli pozrieť modely  elektrobicyklov a áut, ktoré šetria naše životné prostredie. V  sade SNP sme sa zastavili pri pomníku, ktorý je pripomienkou oslobodenia Žiliny od nemeckých vojsk na konci 2. svetovej vojny.

Maťková, Ponechalová, Harzeková

Filmové predstavenie

Dňa 20. 5. 2016 žiaci 3. B triedy so svojou pani učiteľkou boli na  filmovom  predstavení ZOOTROPOLIS. Dej kresleného filmu predstavil moderné zvieracie  mesto, kde všetky zvieratá žijú spolu. Ukázal príbeh králika – policajného nováčika - medzi veľkými zvieratami policajného zboru. Deti film zaujal, veľmi sa im páčil a boli radi, že takto prežili príjemné popoludnie.

A.Harzeková

Návšteva kostola

V stredu 8. 6. 2016 žiaci 3. B triedy navštívili v rámci spoznávania kultúrno – historických pamiatok Kostol sv. Štefana Kráľa v Závodí. Pán kostolník deťom porozprával o vzniku a  histórii kostola a jeho okolia, oboznámil ich o postupe odkrývania nástenných malieb a o ich význame. Hoci je kostolík malý, deťom sa veľmi páčil a nazvali ho aj útulným.

A.Harzeková

Detské dopravné ihrisko

24.5.2016 navštívili žiaci 2.A, 3.A, 3.B dopravné ihrisko v Žiline. Privítali ich príslušníci mestskej polície v Žiline, ktorí im porozprávali o pravidlách cestnej premávky, ukázali im najčastejšie používané dopravné značky a vysvetlili im spôsob využitia dopravného ihriska. Deti dostali bicykle a kolobežky a s chuťou sa pustili zdolávať trať dopravného ihriska.

M. Maťková

Školský výlet

Dňa 1.6.2016 sa žiaci 2.A,3.A,3.B a 5.A zúčastnili školského výletu do Bojníc. Veľký záujem deti prejavili o zvieratá, ich spôsob života. Pozreli si vystúpenie slonov s cvičiteľom. V areáli ZOO sa pohrali na ihrisku, povozili na autíčkach a loďkách. Popoludní sme sa vybrali za tajomstvami bojnického zámku. Žiaci  dostali kufríky s indíciami k vyriešeniu záhad. Spolu s kastelánkou objasnili tajomstvá života obyvateľov zámku. Výletom zároveň oslávili MDD.

M. Maťková

Beseda s poľovníkom

V stredu 25. mája k nám zavítala milá návšteva – poľovník Paľko Verčík. Porozprával nám, ako prebieha deň poľovníka, čo je náplňou jeho práce, čím sa živia rôzne živočíchy, ako sa máme správať v prírode, aby sme nevyrušovali zvieratá.  Nakoniec nám ukázal obrázky prírody a rôznych zvierat z okolia našej obce. Beseda nám veľmi páčila, tešíme sa aj na ďalšie stretnutie. Ďakujeme.

Žiaci 3. B a 3. A

Úcta patrónke školy

Dňa 1.4. navštívili Kostol svätého Martina v Tepličke nad Váhom všetci žiaci 1.stupňa. Úctili si pamiatku  patrónky školy -  Žofiu Bosniakovú. V Loretánskej kaplnke im o jej živote, obetavosti a zbožnosti porozprávala p. Kozánková. Žiakov rozprávanie veľmi zaujímalo, čo preukazovali svojimi otázkami. Nakoniec sa pomodlili a položili kvety k telesným ostatkom Žofie Bosniakovej.

AP

Žilinské dni zdravia

Výstava v Športklube

18.9. cestovali do Žiliny žiaci 3.A,B a 4.A. Zúčastnili sa podujatia Žilinské dni zdravia. Na akcii sa naučili, ako podávať prvú pomoc, vypili si chutný bylinkový čaj, popozerali knihy o zdraví, vypočuli si krátku prednášku o škodlivosti fajčenia a najviac ich zaujal veľký model srdca, pri ktorom si prečítali o jeho dôležitosti a o krvnom obehu.
Akcia sa nám všetkým veľmi páčila a dúfame, že aj v budúcnosti ju navštívime.

Sviatok Sedembolestnej Panny Márie

Výstava v Športklube