Naša prvá škola v prírode

Prvý májový týždeň trávili žiaci 4.A a 4.B triedy v škole v prírode. Ubytovali sme sa  v hoteli Autis v Dolnom Smokovci. Počas pobytu sme spoznávali krásy Vysokých Tatier. Hneď v prvý deň sme sa poprechádzali okolo ešte zamrznutého Štrbského plesa. Počasie bolo veľmi pekné,  a tak hneď popoludní sme sa vybrali na Hrebienok. Naša cesta viedla k Rainerovej chate, okolo vodopádov a vrátili sme sa poznávajúc Bilíkovu chatu. V utorok sme si pozreli zaujímavé múzeum TANAPU v Tatranskej Lomnici.  Streda patrila návšteve Nového Smokovca, kde sme sa stíšili na svätej omši v kostole sv. Petra a Pavla. Naši chlapci aj miništrovali. Dni rýchlo ubiehali a už bol štvrtok. Na tento deň sa všetci žiaci veľmi tešili, pretože sa išlo do Aquacity Poprad. Šanteniu nebolo konca kraja. Každý deň prebiehalo aj vyučovanie a tiež tvorba projektov. Jeden bol zameraný na poznávanie fauny a flóry Tatier  a pri druhom sa tvoril 3D model z miest, ktoré deti počas pobytu videli.  Škoda, že všetko musí raz skončiť. Tak to bolo aj s našou školou v prírode. V piatok sme sa pobalili, rozlúčili s príjemnými ľuďmi, ktorí sa o nás počas pobytu starali a z Popradu sme odcestovali domov.  

Anna Ponechalová