×

Varovanie

JFolder: :súbory: Cesta nie je adresár. Cesta: /www/z/s/u69343/public_html/images/stories/akcie_skoly/astrid

×

Poznámka

There was a problem rendering your image gallery. Please make sure that the folder you are using in the Simple Image Gallery plugin tags exists and contains valid image files. The plugin could not locate the folder: images/stories/akcie_skoly/astrid

Návšteva v knižnici

 

Keďže marec je mesiacom kníh, vybrali sme sa my tretiaci a štvrtáci na návštevu do Krajskej knižnice v Žiline. Kniha zohráva určite veľkú úlohy v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo len také pre zábavu prípadne pre oddych. 
Tak aj my tretici sme sa ponorili do fantázie a spolu s hlavnou hrdinkou Pipi Dlhou Pančuchou sme zdieľali jej pocity, nálady ... . Pani knihovníčka nás pomocou ukážky vniesla do dobrodružného života tohto neskutočne zaujímavého dievčatka a oboznámila nás aj  s autorkou  Astrid Lindgren.

Štvrtáci sa dozvedeli, ako vznikala kniha. Vytvorili si medailón s písmenom z hlaholiky, vyskúšali si písanie husacím perkom – brkom a na záver si mal každý možnosť vytvoriť si vlastnú knihu.

Pani učiteľky: Ponechalová, Harzeková, Maťková 
{gallery}akcie_skoly/astrid{/gallery}