Návšteva v knižnici

 

Keďže marec je mesiacom kníh, vybrali sme sa my tretiaci a štvrtáci na návštevu do Krajskej knižnice v Žiline. Kniha zohráva určite veľkú úlohy v živote každého z nás. No viete si predstaviť život bez knihy? Asi nie. Samozrejme, pre každého človeka však kniha znamená niečo iné. Existujú rôzne druhy kníh, z ktorých sa chceme niečo zaujímavé dozvedieť alebo len také pre zábavu prípadne pre oddych. 
Tak aj my tretici sme sa ponorili do fantázie a spolu s hlavnou hrdinkou Pipi Dlhou Pančuchou sme zdieľali jej pocity, nálady ... . Pani knihovníčka nás pomocou ukážky vniesla do dobrodružného života tohto neskutočne zaujímavého dievčatka a oboznámila nás aj  s autorkou  Astrid Lindgren.

Štvrtáci sa dozvedeli, ako vznikala kniha. Vytvorili si medailón s písmenom z hlaholiky, vyskúšali si písanie husacím perkom – brkom a na záver si mal každý možnosť vytvoriť si vlastnú knihu.

Pani učiteľky: Ponechalová, Harzeková, Maťková