Telesná a športová výchova

Cieľ predmetu:

Rozvíjať celkovú fyzickú zdatnosť žiakov. Ovládať základy a terminológiu atletických disciplín, športovej gymnastiky a športových hier. Mať vedomosti o významných osobnostiach slovenského a svetového športu. Pochopiť význam športu a starostlivosti o zdravý telesný a duševný vývin človeka.

Vyučujúci:

Ing. Miloš Lejtrich

Futbalový turnaj cirkevných škôl

Dňa 2.5.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili na futbalovom turnaji cirkevných škol Žilinskej diecézy mladších žiakov, ktorý sa konal v Martine. V silnej konkurencii šiestich cirkevných skol, naši chlapci predviedli výborný výkon po celý čas turnaja. Prehrali len svoj posledný zápas, s celkovými víťazmi - chlapcami z domácej ZŠ A. Bernoláka Martin. O tento úspech našej školy sa pričinili všetci chlapci v zložení Marek Krňa,Daniel Kúdelčík, Mikuláš Štefanatný, bratia Olešovci - Daniel a David,Šimon Poliak,Šimon Beniač,Patrik Sňahničan, no hlavne najlepší strelec turnaja Matúš Poliak, ktorý dal užasných 6 gólov.
Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov.

O dva dni neskor,4.5.2017 si tiež aj starší žiaci našej školy zmerali svoje futbalové schopnosti so svojimi rovesníkmi v konkurencii až siedmych súperov. Za našu školu nastúpili títo žiaci: Denis Franek, Tomáš Olbert, Matej Halama, Filip Šúpolík, Timo Kasák, Matej a Matúš Poliakovci, Ján Milec, Filip Poliak a Daniel Mrázik. Aj keď ich enormné úsile a snaha boli obrovské, futbalové šťastie sa k nám obrátilo chrbtom a naši skončili aj napriek obetavým výkonom až na siedmom mieste.

To však vôbec nevadí a nie je podstatné. Aj im patrí veľké poďakovanie za výbornú reprezentáciu školy, so želaním väčšieho šťastia, ktoré aj v športe treba mať.

Miloš Lejtrich

Školská športová liga

Dňa 24.10.2016 sa žiaci našej školy (Gulas, Bergerová, Smidová, Beliančínová, Kmeco a Daniel Mrázik) zúčastnili, v rámci súťaží školskej športovej ligy v prvej disciplíne,ktorou bolo plávanie - prsia. Do celkového hodnotenia škol získali pre našu školu prvých 62 bodov. 
26.10.2016 sa do školskej športovej ligy zapojili aj naši tretiaci a štvrtáci. V prvom svojom zápase dlhodobej súťaže porazili svojich rovesníkov zo ZŠ Hájik výsledkom 4:1. Tri góly strelil Marcus Vavrík a jeden pridal Maťo Hrošovský.

Miloš Lejtrich

Žilinská plavecká štafeta

Dňa 22.9.2016 sa na Žilinskej mestskej plavárni konal už 8.ročník "Žilinskej plaveckej štafety", ktorá sa konala v rámci "Dni zdravia mesta Žilina". Naši žiaci výrazným výkonom tiež prispeli do tejto štafety a preplávali spolu viac ako 13 km.
Štafety sa zúčastnili: Gulas Martin, Milec Ján (9.A); Halama Matej, Mrázik Daniel, Kasák Timotej (8.A); Halamová Bianka (7.A); Smidová Simona, Škulcová Karolína, Kmeco Jura, Poljak Dušan, Mrázik Daniel (5.A).

Miloš Lejtrich

Stolný tenis

Dňa 24. mája 2016 sa naši žiaci (Daniel Klimek, Ivan Berger, Zuzana Trnková a Tamara Vráblová) zúčastnili stolnotenisového turnaja "O pohár riaditeľky Diecézneho školského úradu Žilinskej diecézy", ktorý organizovala Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline. V silnej konkurencii súperiek sa našej žiačke Tamare Vráblovej (7.A) podarilo získať fantastický úspech a umiestniť sa na 1. mieste v kategórii dievčat. Tamara prešla turnajom bez jedinej prehry a sériou 7 víťazných zápasov suverénne vyhrala. Blahoželáme.

Miloš Lejtrich