Telesná a športová výchova

Cieľ predmetu:

Rozvíjať celkovú fyzickú zdatnosť žiakov. Ovládať základy a terminológiu atletických disciplín, športovej gymnastiky a športových hier. Mať vedomosti o významných osobnostiach slovenského a svetového športu. Pochopiť význam športu a starostlivosti o zdravý telesný a duševný vývin človeka.

Vyučujúci:

Ing. Miloš Lejtrich
Mgr. Mária Maťková
Mgr. Iveta Heglasíková

Futbalový turnaj cirkevných škôl

Dňa 2.5.2017 sa žiaci našej školy zúčastnili na futbalovom turnaji cirkevných škol Žilinskej diecézy mladších žiakov, ktorý sa konal v Martine. V silnej konkurencii šiestich cirkevných skol, naši chlapci predviedli výborný výkon po celý čas turnaja. Prehrali len svoj posledný zápas, s celkovými víťazmi - chlapcami z domácej ZŠ A. Bernoláka Martin. O tento úspech našej školy sa pričinili všetci chlapci v zložení Marek Krňa,Daniel Kúdelčík, Mikuláš Štefanatný, bratia Olešovci - Daniel a David,Šimon Poliak,Šimon Beniač,Patrik Sňahničan, no hlavne najlepší strelec turnaja Matúš Poliak, ktorý dal užasných 6 gólov.
Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy a prajeme veľa ďalších úspechov.

O dva dni neskor,4.5.2017 si tiež aj starší žiaci našej školy zmerali svoje futbalové schopnosti so svojimi rovesníkmi v konkurencii až siedmych súperov. Za našu školu nastúpili títo žiaci: Denis Franek, Tomáš Olbert, Matej Halama, Filip Šúpolík, Timo Kasák, Matej a Matúš Poliakovci, Ján Milec, Filip Poliak a Daniel Mrázik. Aj keď ich enormné úsile a snaha boli obrovské, futbalové šťastie sa k nám obrátilo chrbtom a naši skončili aj napriek obetavým výkonom až na siedmom mieste.

To však vôbec nevadí a nie je podstatné. Aj im patrí veľké poďakovanie za výbornú reprezentáciu školy, so želaním väčšieho šťastia, ktoré aj v športe treba mať.

Miloš Lejtrich

Školská športová liga

Dňa 24.10.2016 sa žiaci našej školy (Gulas, Bergerová, Smidová, Beliančínová, Kmeco a Daniel Mrázik) zúčastnili, v rámci súťaží školskej športovej ligy v prvej disciplíne,ktorou bolo plávanie - prsia. Do celkového hodnotenia škol získali pre našu školu prvých 62 bodov. 
26.10.2016 sa do školskej športovej ligy zapojili aj naši tretiaci a štvrtáci. V prvom svojom zápase dlhodobej súťaže porazili svojich rovesníkov zo ZŠ Hájik výsledkom 4:1. Tri góly strelil Marcus Vavrík a jeden pridal Maťo Hrošovský.

Miloš Lejtrich

Žilinská plavecká štafeta

Dňa 22.9.2016 sa na Žilinskej mestskej plavárni konal už 8.ročník "Žilinskej plaveckej štafety", ktorá sa konala v rámci "Dni zdravia mesta Žilina". Naši žiaci výrazným výkonom tiež prispeli do tejto štafety a preplávali spolu viac ako 13 km.
Štafety sa zúčastnili: Gulas Martin, Milec Ján (9.A); Halama Matej, Mrázik Daniel, Kasák Timotej (8.A); Halamová Bianka (7.A); Smidová Simona, Škulcová Karolína, Kmeco Jura, Poljak Dušan, Mrázik Daniel (5.A).

Miloš Lejtrich

Stolný tenis

Dňa 24. mája 2016 sa naši žiaci (Daniel Klimek, Ivan Berger, Zuzana Trnková a Tamara Vráblová) zúčastnili stolnotenisového turnaja "O pohár riaditeľky Diecézneho školského úradu Žilinskej diecézy", ktorý organizovala Spojená škola Kráľovnej pokoja v Žiline. V silnej konkurencii súperiek sa našej žiačke Tamare Vráblovej (7.A) podarilo získať fantastický úspech a umiestniť sa na 1. mieste v kategórii dievčat. Tamara prešla turnajom bez jedinej prehry a sériou 7 víťazných zápasov suverénne vyhrala. Blahoželáme.

Miloš Lejtrich